drugi_phone drugi_phone_landscape drugi_tablet drugi_main

Przedszkolna edukacja matematyczna - dobre praktyki.

Publiczne Przedszkole w Zarzeczu od najmłodszych lat oswaja z problemami matematycznymi i uczy dzieci matematyki poprzez zabawę i działanie.  W marcu bieżącego roku został zorganizowany i ogłoszony w tej placówce gminny konkurs pt.. „ ZWIERZĘ Z FIGUR GEOMETRYCZNYCH” pod honorowym  patronatem wójta gminy Zarzecze Tomasza Burego. Zadaniem dzieci było wykonanie pod opieką rodziców zwierząt zbudowanych z figur geometrycznych. Zwierzęta miały mieć formę przestrzenną. Prace biorące udział w konkursie stanowiły podsumowanie realizowanego projektu
„Smyki uczą się matematyki” finansowanego ze środków mBanku  w ramach programu "Rosnę z matematyką".

Jury spośród 53 prac, które wpłynęły miało za zadanie wybrać te najpiękniejsze. Ocenie komisji podlegała przede wszystkim estetyka pracy, pomysłowość oraz zgodność z podanymi wytycznymi. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania, dlateo też pwstała wystawa niesamowitej twórczości, kreatywności przedszkolaków i ich opiekunów, której niewielki fragment mogli zobaczyć uczestnicy III Regionalnej Konferencji Nauczycieli Matematyki Matematyka. Spotkajmy się!, która w dniu 21.10.2023 r. odbyła się w ośrodku OENiPAS w Czudcu.

Gratulujemy pomysłu, realizacji i wspaniałej współpracy z rodzicami przedszkolaków. Zaangażowanie wszystkich stron niewątpliwie pozytywnie wpłaywa na rozwuj dzieci, także ten matematyczny, co nas jako stowarzyszenie szczególnie cieszy.

Poniżej kilka zdjęć przykładowych prac.